Profesionálna laserová epilácia

Vyskúšajte epiláciu diódovým laserom SHR

Už od prvého zákroku si užívate komfort hladkého tela! Jeden s najmodernejších laser na Slovensku zabezpečí bezbolestné a trvalé riešenie vašich starostí s chĺpkami.

Ako to funguje?

Epilácia laserom je najúčinnejšia metóda na odstránenie chĺpkov na tele.

Po prvom zákroku sa zbavíte 20-30% ochlpenia, ktoré sa práve nachádza v aktívnej rastovej fáze, a teda ho laser spoľahlivo zničí. Po absolvovaní prekonzultovaného počtu zákrokov na jednej lokalite dochádza k odstráneniu až do 98% ochlpenia!

Pri laserovej epilácií s prístrojom SHR PZ 303 je chĺpok ožiarený laserom. Ten spáli melanín (pigmentové farbivo chĺpkov) až po korienok. Po pár dňoch začnú zasiahnuté chĺpky vypadávať. Procedúru treba opakovať viackrát, keďže počas ošetrenia sa zničia iba vyrastené chĺpky. Následne si však užívate už len hladké telo.

K želanému výsledku stačí 6-8 ošetrení (u každého individuálne)

Laserová epilácia

Žijeme v období, kedy je trend takzvanej hladkej pokožky, čiže pokožky bez chĺpkov na tele. Ešte pred zavedením laserov do estetickej dermatológie sa epilácie vykonávali rôznymi veľmi málo efektívnymi metódami, akými sú napr. holenie, epilačná ihla, rôznymi depilačnými prostriedkami či voskami. Od tej doby však moderná technológia postúpila o významný krok a v dermatologických centrách môžeme epiláciu vykonávať veľmi výkonnými lasermi, s ktorými môže pracovať iba špeciálne zaškolený zdravotnícky personál.

Ako to prebieha:

Laser cielene ničí vlasové cibuľky na princípe selektívnej fototermolízy. Laserový lúč sa selektívne zacieli na pigment v chĺpku a tepelnú energiu, ktorú vydá, zvedie po chĺpku do vlasovej cibuľky, ktorú tepelne poškodí. Keďže na povrchu ľudského tela sa nachádza 15-25 % chĺpkov v aktívnej fáze, vyplýva nám z toho, že epiláciu laserom je nutné absolvovať 5-8 krát, a to v určitých časových intervaloch, aby sa tepelne poškodili aj ostatné cibuľky chĺpkov. Ošetrené chĺpky dorastajú pomalšie a sú jemnejšie. Laserová epilácia sa môže vykonávať na všetkých lokalitách tela s výnimkou znamienok a zápalových ochoreniach kože. Účinnosť zákroku je individuálna. Závisí od lokality, hĺbky uloženia vlasovej cibuľky, množstva obsiahnutého pigmentu, typu kože, genetickej dispozície, hormonálnej situácii organizmu, či od rýchlosti rastu chĺpkov. Podľa toho môže mať epilácia trvalý alebo dlhodobý charakter.

Samotná epilácia nie je bolestivá aj vďaka prídavnému chladiacemu zariadeniu, ktoré pri zákroku umožňuje klientovi čo najväčší komfort.

Dôležité:

Pred zákrokom sa ošetrované miesto nesmie opaľovať a tiež chĺpky sa nesmú aspoň 4 týždne vytrhávať. Môžu sa iba holiť alebo strihať. Toto pravidlo platí taktiež počas absolvovania sérii ošetrení. Po ošetrení sa odokryté ošetrované lokality musia chrániť pred UV žiarením kvalitnými opaľovacími krémami s vysokou UV ochranou SPF50. Tiež je dôležité po ošetrení vynechať saunu, solárium, horúci kúpeľ či sprchu.