Fotorejuvenizácia – fotoomladenie

Fotorejuvenizácia je metóda pozostávajúca z piatich až ôsmich ošetrení prístrojom využívajúcim IPL s odstupom 3 – 4 týždňov. Širokospektrálne svetlo ovplyvňuje povrchové pigmentačné zmeny, rozšírené póry a drobné kožné cievky. Doplnením o prehriatie hlbokých častí, ktoré zabezpečí práve vysokofrekvenčný elektrický prúd, možno výrazne ovplyvňovať všetky kozmetické chyby, ktoré sa nachádzajú v hlbších častiach pokožky a taktiež kolagén, čím sa zvýši tonus pokožky a vypnú sa aj drobné vrásky. Fotorejuvenizácia výrazne mení celkový vzhľad tváre, a preto sú klienti mimoriadne spokojní. V súčasnosti je to najúspešnejšia metóda v oblasti estetickej medicíny.

Účinky fotoomladenia

 1. Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože
 2. Vyrovnáva farbu pokožku a vytvára mladistvý vzhľad
 3. Efektívne lieči vaskulárne a pigmentové nedokonalosti
 4. Zvyšuje napätie pokožky
 5. Redukuje rozšírené póry až o 60%
fotoomladenie

Fotorejuvenizácia sa najčastejšie vykonáva na tvári, ale vhodná je aj oblasť dekoltu a horná časť rúk až po predlaktie. Pri zákroku sa na danú oblasť nanesie studený gél a na ochranu očí sa používajú tmavé okuliare a aplikuje sa pulzné svetlo. Počas zákroku môžete pocítiť len veľmi mierne štipnutie a výrazné prehriatie ošetrovanej oblasti. Každý zákrok trvá približne 20 minút.

Fotorejuvenizácia

Aplikácia intenzívneho svetla regeneruje povrchové aj podkožné vrstvy pokožky, omladzuje ju. Po niekoľkých zákrokoch môžete vidieť významné zredukovanie nežiaducej pigmentácie a jemnejší vzhľad obnovenej pokožky. Rovnaký zákrok sa robí na krku, dekolte a na rukách. Ľahkými cievnymi zmenami sú rozšírené žilky a vlásočnice.

V závislosti od počtu a náročnosti individuálnych kožných problémov sa odporúča 5 – 8 zákrokov. Medzi ošetreniami musia uplynúť najmenej tri týždne. Vaša schopnosť pohybu od zákroku, pracovná výkonnosť a životný štýl sa zákrokom nemenia. V ten istý deň ste schopní vrátiť sa do práce a vykonávať všetky obvyklé činnosti bez akéhokoľvek obmedzenia.

Tvár má rozsiahlu sieť žiliek a drobných krvných cievok, nazývaných vlásočnice. Plynutie času, stres, ostré slnko a iné faktory môžu zapríčiniť ich trvalé rozšírenie a následný vznik červených žiliek alebo škvàn na tvári. Fotorejuvenizácia môže pomôcť úplne odstrániť poškodené žilky a škvrny..

Omladzovací efekt pretrvává cca 6-8 mesiacov. Plný efekt rejuvenizácia sa dostaví po 5-8 aplikáciach. Efekt IPL je však vidieť hneď po prvej aplikácii! Výsledným efektom fotorejuvenacie je:

– remodelacia a novotvorba kolagénu

– omladenie pleti – spevnenie štruktúry kože

– presvetlenie pleti – pigmentové škvrny zmiznú

– rozjasnenie unavenej pleti

– odstranenie drobných žiliek

– zjemní rozšírené póry

– hĺbková regenerácia kože

Pred ošetrením

pred oseternim

Po ošetrení

po oseterni

Pigmentové škvrny

pigment
doporucenie

Doporučenie:

Dva týždne pred ošetrením by ste nemali navštevovať solárium a 4 dni pred a po ošetrení sa aktívne opalovať. Zvyšujete tým riziko podráždenia pokožky.

Obmedzenia/Kontraindikácie:

 • mesiac pred a po ošetrení sa nedoporučuje navštevovať solárium alebo opaľovať sa
 • príliš tmavý typ pokožky
 • žltačka
 • u ľudí, ktorým sa tvoria hypertrofické a koloidné jazvy
 • v prípadoch aktívneho alebo častého výskytu herpetickej infekcie v ošetrovanej oblasti
 • 6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A, retinoidov (ISOTRETINOIN, ROACCUTAN – používaný na liečbu akné)
 • v prípade lokálneho používania retinoidov (RETIN A), alebo bieliacich prípravkov: hydrochinon (vysadiť min. 2 týždne pred zákrokom)
 • niekoľko mesiacov pred zákrokom sa taktiež neodporúča brať prípravky s vysokým obsahom beta karoténu
 • miesta ošetrené botoxom, tetovanie
 • poškodená alebo zapálená pokožka, plesňové ochorenia, kožné ochorenie, kožný melanóm, chemoterapia, epilepsia, srdcová nedostatočnosť, poruchy obehu krvi, horúčka
 • počas tehotenstva a dojčenia zákrok nedoporučujeme
kontraindikacie

Trvanie procedúry 7-10 minút podľa zvolenej časti tela.
Cena jednej procedúry  50EUR.